Per metus - du minimalios algos didinimai

Sunkiose derybose darbdavių ir profsąjungų atstovai preliminariai susitarė nuo liepos minimalią mėnesio algą (MMA) didinti nuo 800 iki 900 litų, o neapmokestinamųjų pajamų dydį nuo 470 litų iki 530 litų ir laukia Vyriausybės pozicijos.
Skaičiuojama, kad dirbantys už MMA į rankas turėtų gauti vidutiniškai 100 litų daugiau, o valstybės biudžetui tai neturėtų didesnės įtakos, kadangi tiek pat didėtų ir pajamos, ir išlaidos, penktadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

Artimiausias Trišalės tarybos posėdis, kuriame bus sprendžiamas klausimas dėl MMA, numatytas sausio 25-ąją.

Dar vienas minimalios algos didinimas iki 1 tūkst. litų, pasak socialinių partnerių, galėtų būti nuo 2012 metų pradžios.

Profsąjungos, nepasiekusios, kad MMA didėtų jau nuo šių metų pradžios, grasina nedalyvauti Nacionaliniame susitarime, jei Vyriausybė nepritars MMA didinimui.

Finansų ministerija yra pateikusi duomenis, kad sprendimas didinti MMA iki 1 tūkst. litų biudžetų ir fondų pajamas papildytų apie 160 mln. litų, tačiau apie 130 mln. litų tektų skirti iš valstybės ir savivaldybių biudžetų išlaikomų įstaigų darbo užmokesčiui.

 

BNS

 


Grįžti atgal