Aktualijos

Profesinių sąjungų protestams nuolatinis  NE Profesinių sąjungų protestams nuolatinis NE

Vilniaus miesto savivaldybė antrąsyk atsisakė leisti profesinėms sąjungoms surengti eiseną ir taikų mitingą. Šiandien, 2011m. sausio 5d., 16 valandą, draudimas dėl trukdymo surengti taikų mitingą, bus skundžiamas Vilniaus miesto I-ajam apylinkės teismui (Laisvės pr. 79 A, Vilnius).

Skaityti daugiau
Pasvarstymai apie tai, kokie esme… Pasvarstymai apie tai, kokie esme…

Krizė ne tik valstybės gyvenime, bet ir žmonių sąmonėje. Taip galiu sakyti vadovaudamasi savo darbo profsąjungų veikloje patirtimi. Jau daugiau kaip 10 metų esu įmonės profesinės sąjungos pirmininke. Mieli kolegos, kviečiu diskutuoti, kaip išsijudinti, kad taptume aktyvesni.

Skaityti daugiau
Informacija apie teisės aktus Informacija apie teisės aktus

Informuojame, kad nuo 2011 m. sausio 1 d. neteko galios šios Darbo kodekso bei kolektyvinių sutarčių nuostatos, kurios leido kolektyvinėse sutartyse lanksčiau reglamentuoti darbuotojų darbo sąlygas.

Skaityti daugiau
Sausio 16 d. vėl bus rengiama profesinių sąjungų akcija Sausio 16 d. vėl bus rengiama profesinių sąjungų akcija

Gruodžio 10 d. įvykusiame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) posėdyje, kuriame dalyvavo 60 tarybos narių-šakinių ir regioninių profesinių sąjungų atstovų, nutarta 2011 metų sausio 16 d. surengti masinę protesto akciją. Jos šūkiuose bei reikalavimuose valdžiai atsispindės labiausiai darbo žmonėms skaudžios dabartinės valdžios politikos pasekmės - nedarbas bei tautos "nutekėjimas" į užsienį, pensininkų apiplėšimas, būtiniausių produktų bei būsto išlaikymo kainos, darbdavių piktnaudžiavimas "minimalių algų" mokėjimu ir kt.

Skaityti daugiau
Sveikinimas Sveikinimas

Lietuvos metalistų profesinių sąjungų susivienijimas sveikina visus savo buvusius, esamus ir būsimus narius, įmonių vadovus ir partnerius su Šv. Kalėdomis.

Skaityti daugiau
Vėlinti pensijos amžių per anksti Vėlinti pensijos amžių per anksti

Birželio mėnesį Lietuvos metalistų profesinių sąjungų susivienijimas kreipėsi į LR prezidentę Dalią Grybauskaitę su raštu dėl pensijos amžiaus vėlinimo. Kreipimesi išsakytas susirūpinimas žmonėmis, kurie sąžiningai dirbo 25 – 40 metų, kartais net nekeisdami darbo vietos, šiandien – bedarbiai, priversti nuolat mąstyti apie išgyvenimą, nes darbdaviai pirmumą teikia jaunesnio amžiaus žmonėms, o LR vyriausybės planuojamų pakeitimų įgyvendinimas tik dar labiau pablogintų

Skaityti daugiau
Prof. R.Lazutka: pensijų reforma – nėra prasmingas darbas Prof. R.Lazutka: pensijų reforma – nėra prasmingas darbas

Seime jau pristatyta valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarkos koncepcija, kurią parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sudaryta darbo grupė. Vienas jos narių profesorius Romas Lazutka susitikime su profsąjungininkais spalio 13 d. teigė, jog tokiai reformai, kuri yra siūloma, jis nematantis prasmės.

Skaityti daugiau
GANA  SKURDINTI ŽMONES! GANA SKURDINTI ŽMONES!

Lietuvos profsąjungos trečiadienį rengia protesto akcijas prie Lietuvos ministerijų ir Vyriausybės, reikalaudamos mažinti nedarbą, didėjančias kainas, darbingų žmonių emigraciją ir užkirsti kelią atlyginimų mažinimui.

Skaityti daugiau
Tegul išsipildo tai, apie ką daugelis svajoja... Tegul išsipildo tai, apie ką daugelis svajoja...

Palydėdami 2011-uosius metus, apžvelgėme gerus darbus, kas buvo gražaus mūsų gyvenime, kur galbūt klydome. Su kokiom nuotaikom pasitiksime Naujuosius metus? Su viltimi į geresnį ir gražesnį gyvenimą ar su niūriu pesimizmu?

Skaityti daugiau