Aktualijos

Dr. N. Kasiliauskas: kolektyvinė sutartis – nauda ir darbdaviams, ir darbuotojams Dr. N. Kasiliauskas: kolektyvinė sutartis – nauda ir darbdaviams, ir darbuotojams

Naujasis Darbo kodeksas (DK) galioja jau pusę metų, bet ir darbuotojams, ir įmonių vadovams vis dar kyla daug klausimų, kaip praktiškai pritaikyti vieną ar kitą DK nuostatą. Nuotrauka: triniti.lt

Skaityti daugiau
Konsultacijos dėl naujojo Darbo kodekso Konsultacijos dėl naujojo Darbo kodekso

Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojo naujas Darbo kodeksas – antrasis po nepriklausomybės atkūrimo.

Skaityti daugiau
INDIVIDUALIŲ DARBO GINČŲ REFORMA INDIVIDUALIŲ DARBO GINČŲ REFORMA

Nuo 2013 m. sausio 1 d. įsigalios Darbo kodekso pataisos, kuriomis reorganizuojama darbo ginčų nagrinėjimo tvarka. Šiuo metu individualius darbo ginčus nagrinėja darbo ginčų komisijos, sudaromos kiekvienoje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje.

Skaityti daugiau
KODĖL VERTA BŪTI PROFSĄJUNGOS NARIU? KODĖL VERTA BŪTI PROFSĄJUNGOS NARIU?

Per dvidešimt Nepriklausomos Lietuvos metų profsąjungų vaidmuo ir veikla smarkiai pasikeitė. Socialinių garantijų užtikrinimą perėmus valstybės institucijoms, profsąjungos daugiau dėmesio skiria su darbo santykiais, o ne su socialine rūpyba, susijusiai veiklai. Lietuvos profsąjunga yra organizacija, kuri gina mūsų – darbuotojų – teises.

Skaityti daugiau
TARPTAUTINĖ AKCIJA „VANDUO YRA ŽMOGAUS TEISĖ“ TARPTAUTINĖ AKCIJA „VANDUO YRA ŽMOGAUS TEISĖ“

„VANDUO yra žmogaus teisė“ peticiją gali pasirašyti kiekvienas pilnametis Europos Sąjungos pilietis (Lietuvoje – 18 metų sulaukęs ir asmens tapatybės dokumentą turintis asmuo).

Skaityti daugiau
Dvišalė partnerystė stiprinant Dvišalė partnerystė stiprinant

Projektas BICO remia metalo pramonės ir medienos/baldų socialinį dialogą, gerina bendradarbiavimą tęstinio profesinio mokymo srityje ir skatina priemonių ir išteklių kūrimą sektoriuose ir įmonėse.

Skaityti daugiau
SIŪLOMAS DARBAS PROFESINĖJE SĄJUNGOJE SIŪLOMAS DARBAS PROFESINĖJE SĄJUNGOJE

SIŪLOMAS DARBAS PROFESINĖJE SĄJUNGOJE Lietuvos metalistų profesinių sąjungų susivienijimas siūlo darbą profesinės sąjungos organizatoriui. Darbo pobūdis - naujų narių pritraukimo į profesinę sąjungą organizavimas, susitikimai ir asmeniniai pokalbiai su būsimais nariais, akcijų planavimas, dalyvavimas jose ir pan. Bus vykdomas apmokymas. Darbas projekte. Darbo vieta - Vilnius. Susidomėjusius kviečiame iki lapkričio 8 d. siųsti CV adresu darbasprofsajungose@gmail.com.

Skaityti daugiau
Išankstinė senatvės pensija Išankstinė senatvės pensija

Nuo 2012 m. sausio 1 d. įsigalioja Valstybinių socialinio draudimo senatvės pensijų išankstinio mokėjimo įstatymo pataisos, numatančios, kad skiriant išankstines senatvės pensijas nebebus reikalaujama, jog asmuo prieš kreipdamasis dėl išankstinės senatvės pensijos paskyrimo Lietuvos darbo biržoje 12 mėnesių būtų registruotas bedarbiu.

Skaityti daugiau